Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta Krynica Morska
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Krynica Morska - edycja 2017 

 

 

 

W 2017 roku Gmina Miasta Krynica Morska przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, dotyczącego usuwania wyrobów zawierających azbest.

W ramach zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasta Krynica Morska – edycja 2017” Zarząd WFOŚiGW w Gdańsku przyznał dotację w wysokości 280,00 zł, co stanowi 75% kosztu kwalifikowanego zadania (netto), które oblicza się w oparciu o kryterium w postaci efektywności kosztowej wynoszącej 800,00 zł za demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie jednej tony odpadu zawierającego azbest i 400 zł za transport i unieszkodliwienie.

Do zadania w bieżącym roku przystąpił jeden właściciel nieruchomości, którego budynek pokryty są szkodliwym azbestem. Łączna ilość odpadów przewidziana do demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwienia wynosi około 0,4725 Mg.

W ramach projektu Gmina Miasta Krynica Morska dokonała wyboru firmy uprawnionej do wykonania prac polegających na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwieniu odpadów zawierających azbest na uprawnione składowisko. Prace zostaną zrealizowane na podstawie  trójstronnej umowy podpisanej przez Zamawiającego (Gminę), Wnioskodawcę (właściciel nieruchomości) i Wykonawcę (firma usuwająca azbest).

Po zakończeniu prac rozliczenie finansowe nastąpi po przedłożeniu faktury  i stosownych dokumentów potwierdzających wykonanie prac i przekazaniu odpadów na uprawnione składowisko.

Przed podpisaniem umowy w sprawie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest właściciel nieruchomości zrezygnował z udziału w w/w przedsięwzięciu.

Wobec powyższego Gmina Miasta Krynica Morska w roku 2017 nie bierze udziału w zadaniu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasta Krynica Morska – edycja 2017”.

www.wfosigw.gda.pl

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marcin Zaboklicki 29-06-2017 13:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 29-06-2017
Ostatnia aktualizacja: Marcin Zaboklicki 09-01-2018 13:20